Home / Ulaşım / ANKARA İZMİR OTOBÜS KAÇ SAAT

ANKARA İZMİR OTOBÜS KAÇ SAAT

Ankara izmir otobüs kaç saat sürer Ankara’dan İzmir’e seyahat etmek istiyorsanız eğer size en doğru bilgi vereceğimiz adrestesiniz. Ankara İzmir arası yaklaşık olarak 8 saatte yolculuk yapılmaktadır. Bu süre içerisinde 586 km yol kat edilmektedir. Yolcuk esnasında otobüs içerisinde sıkılmadan seyahat edebileceğiniz firmalar bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları, İnternet, Uydu Tv, Uydu radyo ve kayıtlı filmler ve ikramlardır. İzmir’e vardığınızda Bornova içerisinde bulunan otogar’da yolculuğunuzu tamamlamış oluyorsunuz. Otogar içerisinde bulunan servisler ile yada toplu taşıma araçları ile istediğiniz yere ulaşmanız sağlanmaktadır. Ankara İzmir otobüs bilet fiyatları için en ucuz ücret 49 TL’den başlamakta bazı firmalarda ise 6 ay taksit seçeneği sunulmaktadır. Yaklaşık olarak Ankara İzmir güzergah rotası 585 km’dir. Bu rota’nın ortalama saati ise 8 ve 8 buçuk saati bulmaktadır. Bu güzergah üzerinde ortalama olarak 21 tane firma sefer yapmaktadır. Ankara İzmir otobüs firmalarını aşağıda görmüş olacaksınız.

Mis Amasya

Esadaş

Lüks Erzincan

Öz Sivas Seyahat

Dadaş Turizm

Tokat Seyahat

Kanberoğlu

Lüks Karadeniz

Ses Turizm

Balıkesir Uludağ Turizm

Niksarkale Turizm

Ali Osman Ulusoy

Özgül Bafra

Yeni Sivas Turizm

Kırşehir Şanal

Lüks Erova Turizm

Iğdırlı Turizm

Ulusoy Turizm

Metro Turizm

Alaşehir Sarıkız Turizm

Ağrı Kösedağı Turizm

Ankara – İzmir En Uygun Otobüs Biletleri

Ankara İzmir otobüs bileti fiyatları en ucuzdan pahalıya doğru aşağıda yer almıştır.
Popüler Firmalar Fiyat
Mis Amasya 50 TL
Esadaş 53 TL
Lüks Erzincan 55 TL
Öz Sivas Seyahat 55 TL
Dadaş Turizm 57 TL

 

İzmir’in deniz manzarasında en güzel yeri kordon boyu’dur. Kordon boyunda isterseniz yürüyüş yapabilir veya faytonla gezintiye çıkabilirsiniz. Şehir’de bulunan restoran ve kafelerde izmir’e has lezzetlerin yanında dünya ve türk mutfağı yemeklerini de tadabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Türkiye’deki en büyük antik şehirlerden biri olan Efes Harabeleri şehirde en çok turist çeken bölgelerin başında gelir. Günümüze kadar iyi korunabilmiş eserler arasında; antik tiyatro ve kütüphane de bulunmakta. Cüzi bir ücret karşılığı giriş yapılan Antik kentte müze kartta geçerli. En uygun otobüs bileti ile şehre ulaşarak tüm bu yerleri yakından görebilirsiniz.

İzmir’de ne yenir? Kumru; susamlı ekmeğin arasına ızgarada pişirilen sucuk ve salam ile domates peynir konularak hazırlanan bir çeşit sıcak sandviçtir. Hemen hemen her şehirde yapılıyor olsa da; en lezzetlilerini İzmir’de yiyeceğiniz kesin. Lokma tatlısı ve özellikle Selçuk ilçesindeki lokantalarda kuzu etinden hazırlanan çöp şişte şehirde mutlaka yemeniz gereken lezzetler arasında. Ankara İzmir otobüs bileti alırken şehirde yapılacaklar listenizin başına bu yemekleri tatmayı eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Nüfus:

4,061,074

Yüzölçümü:

12.015,61 km²

Plaka:

35

Telefon kodu:

(232)

Otogar:

İzmir Otogarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir