Home / PDF İndir / Momo Kitap Pdf İndir

Momo Kitap Pdf İndir

Momo Kitap Pdf İndir

Pegasus yayınları tarafından basılan Michael Ende’nin kaleme aldığı Momo isimli kitap haftanın en çok satılan kitapları arasında yer almaktadır. Kitabın kitapyurdu satış fiyatı 15.19 TL iken sipariş verildiği takdirde 24 saat içerisinde tedarik edilebilmektedir. Kitap’tan kısaca bahsetmek gerekirse Michael Ende’nin yazdığı kitabın çevirmeni Leman hanım tarafından kaleme alınmıştır. Yayına girdiği tarih; 07.09.2017 İlk baskısında olmasına rağmen 41730 adet satış yapılmıştır. 304 sayfadan oluşan bu kitap Çocuk kitapları arasında roman kategorilerinde yer almaktadır. Kitabın iç sayfasında ise şunlar geçmektedir.

Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.
Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.
Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?
Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

“Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”
Stuttgarter Zeitung 

Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”
Die Welt 

“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”
Buch aktuell

Kitap okuyucularının yorumlarından bahsetmek gerekirse,

s.b : kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum. zamanı ne kadar önemsiz harcadığınızı, yaşadığımız zamanda zamanı daha kaliteli(!) yapmaya çalışırken ne kadar ellerimizin arasından kayıp gittiğini gösteriyor. düşünmeyin.

B.B: Öğrencilere önerilmesi gereken bir eser.

Ş..: Zamanın önemi ve nereye harcadığımız.Yüreği hala çocuk olanlar mutlaka okumalı

Ö.A: İlk bakışta çocuk kitabı olarak gözükebilir ama hikayesi çok güzel ve heycan verici. Sonunun nasıl geldiğini anlamıyorsunuz. Modern çağada vurgu yapması pek güzel olmuş hadi baglım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir