Home / inşaat / 2019 PASLANMAZ BORU FİYATLARI

2019 PASLANMAZ BORU FİYATLARI

2019 Paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru ölçüleri, paslanmaz flanş ölçüleri, paslanmaz flanş fiyatları ve paslanmaz profil fiyatları

Dikişli ve Dikişsiz Paslanmaz Boru

Paslanmaz Çekme Boru ürünleri, dikişli ve dikişsiz olarak iki farklı şekilde üretilmektedir. Sağlamlığı, paslanmaz yapısı, 304 kalite ile üretilmesi sayesinde günümüzün öne çıkan ürün çeşitleri arasında yer almaktadır.

Üretim Şekillerine Göre Paslanmaz Boru Çeşitleri

Paslanmaz boru üretim türlerine göre çeşitlilik göstermektedir. dikişsiz paslanmaz boru genellikle yüksek basınç olan yerlerde tercih edilmektedir. Bu borular diğer üretim şekli ile yapılan borulara karşı basınca daha fazla direnç sağlayabilmektedir. Bunun nedeni ise buboru türünün tek parça halinde üretilmesidir. Bu yöntem sayesinde çok yüksek basınçlara karşı dayanıklı olmaktadır. dikişli boru, Paslanmaz çekme borulara göre basınca karşı daha az dayanıklıdır. Bunun sebebi ise üretiminde dikiş yani kaynak kullanılmasıdır. Direkt boru formatında üretilmeyip bir takım işlem sonrasında boru şeklini almaktadır. Genellikle düşük basınçlı hatlarda ve dekoratif olarak kullanılmakta olup bunun nedenlerinden birisi de fiyatının diğer türdeki paslanmaz borulara göre uygun olmasıdır.

Paslanmaz Boru Nasıl Üretilmektedir?

Paslanmaz çelik ile üretilen ürünlerden bir tanesi olan paslanmaz boru farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Farklı özelliklere sahip olmasının temel nedeni ise üretim şekillerinden kaynaklanmaktadır. Paslanmaz borular tek parça halinde üretilebildiği gibi farklı işlemlerin uygulanması sonucunda da üretilmektedir. Üretim şekilleri bakımından iki farklı ürün bulunmaktadır. Bunlar:

Dikişsiz (Çekme) Paslanmaz Boru

Tek bir parça halinde üretilen borulardır. Çekme boru adı da verilen bu ürünler son derece dayanıklıdır. En dayanıklı paslanmaz borular bunlar olup özellikle ağır sanayide sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlarda dayanıklılığı sayesinde beklentileri rahatlıkla karşılayan borularda farklı çelik türleri ihtiyaca göre kullanılabilmektedir.

Dikişli (Kaynaklı) Paslanmaz Boru

Bu ürünler ise dikişsiz olanlara göre daha dayanıksızdır. Bunun nedeni dikişli yani kaynaklı olmalarıdır. Söz konusu ürünler öncelikle düz bir levha şeklinde üretilmekte ve daha sonra ise boru şekli verilmektedir. Boru şeklinin verilmesi için de kaynaklar kullanılmaktadır.

Yukarıda belirtilen paslanmaz borular farklı alanlarda kullanılmaktadır. Dikişli olanların üretiminde kullanılan kaynakların özelliklerine bağlı olarak farklı dayanıklılıkta olmaktadırlar. Kullanılan kaynağın TİG olması durumunda paslanmaz boruların dayanıklılığı daha fazla olmaktadır. Bunun temel sebebi TİG kaynağının sağlam olmasıdır. TİG kaynağı sağlam olmasına rağmen yapılması uzun sürmektedir. Çünkü bu kaynak atmosferde bulunan azot gibi gazlardan etkilenmekte ve kaynağa zarar vermektedir. Bunun için de öncelikle ortamda bulunan gazlar farklı yöntemlerle tahliye edilmekte ve daha sonra da gereken işlemler yapılmaktadır. Bu şekilde üretilen paslanmaz boru, orta dayanıklılık seviyesinde kabul edilmekte ve genellikle düşük basınçlı yerlerde kullanılmaktadır. Yüksek basınçlı yerlerde ise kullanılmamakta olup bunun nedeni de yeterince dayanıklı olmamasıdır.

Yapılan Kaynak Türüne Paslanmaz Boru Çeşitleri

Ürün çeşitlerimiz arasında yer alan dikişli borular kaynakla birleştirilerek oluşturulan ürünlerimiz arasındadır. Paslanmaz borular için kullanılan kaynak türleri; TİG kaynağı, HF kaynağı ve lazer kaynağıdır. TİG kaynağı yapılırken hava ile temasının kesilmesi gerekmektedir. Bunun için kaynağın yapıldığı alan argon gazı ile doldurularak atmosferin içinde bulundurmuş olduğu gazlar ortamdan atılmış olur. Böylece kaynağın düzgün bir şekilde yapılmasının önündeki engeller kaldırılmış olur. Bu kaynak türü HF kaynağına göre daha sağlamdır fakat daha uzun sürede yapılmaktadır. HF kaynağı ise TİG kaynak türüne göre çok daha hızlı yapılmaktadır. HF kaynağı olan borular yüksek basınca fazla dayanıklı değillerdir ve genellikle dekoratif amaçlı kullanılmaktadırlar. Paslanmaz boru çeşitlerinden dikişli boruların türlerinden bir diğeri ise lazer kaynağı ile üretilen borulardır. Lazer kaynağını uygulamak oldukça ince bir işçilik ile mümkün olmaktadır. Lazer kaynağı HF kaynağı kadar hızlı yapılabilmektedir. Bu kadar hızlı olmasına rağmen TİG kaynağı kadar da sağlam olmaktadır. Fakat çok hassas bir çalışmayı gerektirmektedir. Paslanmaz borular üretim şekline ve yapılan kaynakların şekline göre sınıflandırılmakta olup, her birinin farklı kullanım alanları vardır. Kimisi çok yüksek basınca dayanıklı olarak üretilmekte iken kimisi de dekoratif amaçlı olarak kullanım için uygun olacak şekilde üretilmektedir. Fiyatları da sağladıkları imkânlara göre değişmektedir.

Paslanmaz Dikişli Boru Çeşitleri

Dikişli borular, kesilen çelik parçaların soğuk şekil verme yöntemi ile kaynak yapılarak üretilmektedir. Bazı alanlarda kaynaklı boru ismiyle de bilinmektedir. Dikişli boruların birçok kullanım alanı bulunmaktadır ve bu yüzden değişik standartlara göre üretilebilir. Bunlar;

  • Hijyenik Dikişli Borular: Paslanmaz hijyenik borular, isminden de anlaşılacağı gibi daha çok hijyene önem verilen ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. Bunların arasında en çok kullanılan alanlar mutfaklar ve çeşitli gıda ve sağlık alanlarıdır. Bu sektörlerde daha çok hijyenik ortama ihtiyaç olmasından dolayı borular daha sağlıklı ve hijyenik olarak üretilmekte. Kaynaklı borular olarak da bilinir ve dekoratif amaçlarla da rahatça kullanabilirsiniz.
  • Endüstriyel Dikişli Borular: Endüstriyel borular daha çok göze görünmeyen ancak daha sağlam olması beklenen alanlarda tercih edilen borulardır. Yüksek basınç ve çeşitli etkilere dayanacak yapıdadırlar. Bu yüzden de ağır sanayi gibi boruları zorlayacak alanlarda rahatça kullanılabilir.

Paslanmaz Boru Fiyatları

Güncel paslanmaz boru fiyat listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Boru fiyatları hakkında güncel bilgi için temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Bununla ilgili olarak piyasada satışı olan ürün çeşitleri ve birim ağırlıkları aşağıda verilmiştir. Dilerseniz sayfamız içerisinde bulunan ağırlık hesabı alanını kullanarak da paslanmaz boru çeşitleri için ağırlık hesabı yapabilirsiniz.

Paslanmaz Boru Kullanım Alanları

Paslanmaz borular çelik alaşımından elde edilen yüksek mukavemet ve dayanım özelliği gösteren ürünlerdir. Bu ürünlerin en büyük özelliği paslanmaya karşı mükemmel bir direnç göstermeleridir. Hatta denizaltında kullanılan boruların uzun yılla kullanılması da buna bağlıdır. Aslında bu borular hem ülkemizde, hem de dünya üzerinde binlerce alanda kullanılmaktadır. İşte paslanmaz boruların en çok kullanıldıkları alanlardan yalnızca bazılar,

  • İlaç sanayinde,
  • Petro kimya sanayinde,
  • Gıda sanayinde,
  • Uçak ve gemi inşasında,
  • Uzay araçları ve tır yapımında,
  • Mutfak ve mobilya dekorasyonunda,
  • Kentsel dönüşüme bağlı gider oluşturma işlemlerinde

boruların kullanıldığı en bilindik alanlardır.

Paslanmaz Boru Çapları
10,2 çap paslanmaz borular, 13,5 çap paslanmaz borular, 17,2 çap paslanmaz borular, 21,3 çap paslanmaz borular, 26,9 çap paslanmaz borular, 33,7 çap paslanmaz borular,42,4 çap paslanmaz borular, 48,3 çap paslanmaz borular, 60,3 çap paslanmaz borular, 76,1 çap paslanmaz borular, 88,9 çap paslanmaz borular, 101,6 çap paslanmaz borular, 114,3 çap paslanmaz borular, 139,7 çap paslanmaz borular, 168,3 çap paslanmaz borular, 193,7 çap paslanmaz borular, 219,1 çap paslanmaz borular, 273 çap paslanmaz borular, 323,9 çap paslanmaz borular, 355,6 çap paslanmaz borular, 406,4 çap paslanmaz borular ve bir çok ara ölçü stoklarımızda bulunmaktadır.
Dikişli Paslanmaz Borular
Kaynaklı yada diğer adıyla Dikişli paslanmaz borular 304 ve 316 kalite normlarında satılmaktadır. En uygun fiyatlı dikişli paslanmaz boru çeşitleri için bizimle irtibata geçebiliriniz.

2019 Paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru ölçüleri, paslanmaz flanş ölçüleri, paslanmaz flanş fiyatları ve paslanmaz profil fiyatları
2019 Paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru fiyatları, paslanmaz boru ölçüleri, paslanmaz flanş ölçüleri, paslanmaz flanş fiyatları ve paslanmaz profil fiyatları

Paslanmaz Boru Kaliteleri
304 kalite dikişli paslanmaz boru, 304 kalite dikişsiz (çekme) paslanmaz boru, 316 kalite dikişli paslanmaz boru, 316 dikişsiz (çekme) paslanmaz boru, 304 kalite parlak kanallı borular, 304 kalite titanyum kaplı sarı borular stoklarımızda bulunmaktadır.
Paslanmaz Boru 10 mm 304 Kalite
11,55 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 12 mm 304 Kalite
12,08 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 14 mm 304 Kalite
11,85 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 16 mm 304 Kalite
8,55 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 19 mm 304 Kalite
11,76 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 21,3 mm (1/2″) 304 Kalite
16,01 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 25 mm 304 Kalite
18,99 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 26,9 mm (3/4″) 304 Kalite
20,51 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 32 mm 304 Kalite
19,53 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 33,7 mm (1″) 304 Kalite
34,57 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 38 mm 304 Kalite
29,10 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 42,4 mm (1″1/4) 304 Kalite
32,47 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 48,3 mm (1″1/2) 304 Kalite
50,39 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 50,8 mm 304 Kalite
31,74 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 60,3 mm (2″) 304 Kalite
37,54 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 76,1 mm ( 2″1/2) 304 Kalite
80,61 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 88,9 mm (3″) 304 Kalite
94,63 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 101,6 mm (3″1/2) 304 Kalite
111,08 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 114,3 mm (4″) 304 Kalite
126,36 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 139,7 mm (5″) 304 Kalite
230,65 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 168,3 mm (6″) 304 Kalite
278,93 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 219.1 mm (8″) 304 Kalite
366,09 TL /mt + KDV
Paslanmaz Boru 60,3 mm (2″) 304 Kalite
37,54 TL /mt + KDV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.