Home / Girişimci Destekleme / 2021’de Yapılacak 30 Yaratıcı İş Fikri

2021’de Yapılacak 30 Yaratıcı İş Fikri

2021’de Yapılacak 30 Yaratıcı İş Fikri

“Yaratıcılık, iş yaparken gerçekten ihtiyaç duyulan bir şeydir. Üstelik günümüzde birçok işletme sadece bir an için ortaya çıkıyor ve kısa sürede ilgisini kaybediyor. Ana nedenlerden biri, sundukları yenilikçi iş fikirlerinin eksikliğidir.”

Bir işi sürdürmek için, sadece müşteri ihtiyaçlarını karşılayan değil, aynı zamanda sizi rakiplerden ayıran bir iş fikrine sahip olmanız gerekir. Bu makale sizi ilham kaynağı olarak kullanılabilecek 30’dan fazla yaratıcı iş fikrine bakmaya davet edecek. Mutlu okumalar!

30 Yaratıcı İş Fikri

Aşağıda, mutfaktan dijitale kadar çeşitli sektörleri kapsayan 30’dan fazla yaratıcı iş fikrini tartışıyoruz. Bu çabalardan bazılarının tasarım, müzik ve yemek pişirme gibi kısa sürede öğrenilemeyen ayrı beceriler gerektirdiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle, başlamadan önce sahip olduğunuz bilgileri göz önünde bulundurmanız gerekir.

1. Eşsiz Atıştırmalıklar

Atıştırmalık işi kulağa sıradan gelebilir, ancak diğer üreticilerin arasından sıyrılmak için her zaman yapabileceğiniz yeni şeyler vardır.

  • Sadece dikkat etmeye çalış. Yıldan yıla popüler hale gelen kesinlikle benzersiz atıştırmalık türleri var.
  • Son yıllarda halk arasında popüler olan tuzlu yumurta aromalı çeşitli atıştırmalıklar buna bir örnektir. Aslında, atıştırmalık gıda üreticilerinin markalarından biri olan Irvins Salted Egg , Güneydoğu Asya pazarında iyi biliniyor.
  • Bu örnekte olduğu gibi, kalabalığın arasından sıyrılmak için tamamen yeni bir atıştırmalık fikri bulmanız gerekmiyor. Benzersiz atıştırmalıklar, diğer mevcut gıdalardan bir yenilik olabilir.

Yapması kolay olmasının yanı sıra, bu iş fikri ana faaliyeti bozmadan herkes tarafından yapılabilir. Bu nedenle yan iş yapabilirsiniz.

2. Sağlıklı İkram

katering hizmetleri
katering hizmetleri iş fikri

Katering hizmetleri, uzun süredir var olan ve toplumda yaygın olan bir iş biçimidir. Genel olarak, bu işi yürüten akrabaları veya arkadaşları olan bazılarınız olabilir.

Bununla birlikte, geleneksel olmayan bir catering işletmesi de açabilirsiniz. Sağlıklı yemek hizmetleri buna bir örnektir.

Sağlıklı yemek tedarikçileri tarafından sağlanan yiyecekler genellikle müşterilerinin beslenme ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Örneğin, mayonez diyeti yapan kişiye tuz içeriği düşük menüler sunulacaktır.

Bu nedenle, bu iş, gıdanın sağlığı ve beslenme koşulları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Değilse, bir beslenme uzmanıyla çalışmanız gerekir.

  1. Bu tür yemek hizmetleri büyük şehirlerde seviliyor. Örneğin Gorry Gourmet , Cakarta’dan diyabet ve kanser gibi çeşitli sağlık durumları için menüler sağlayan sağlıklı bir yemek servisi.
  2. Bununla birlikte, sağlıklı yemek pazarı diğer bölgelerdeki kadar kalabalık olmamıştır. Öncü olmanın tam zamanı.

3. Sebzeler ve Pişirmeye Hazır Yiyecekler

İnsanların artık artan meşguliyeti, evin dışında yemek yeme eğilimine yol açmıştır. Aslında insanlar, özellikle evli olanlar için kendi yemeklerini pişirerek daha fazla tasarruf edebilirler.

Ancak, herkesin evde yemek alışverişi yapmak ve yemek hazırlamak için yeterli zamanı yoktur.

Bu sorundan yola çıkarak, Endonezya’da genel olarak bilinmeyen bir pişirmeye hazır yemek işletmesi açabilirsiniz.

Konsepti hayal etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? İCook’un ne yaptığını görebilirsiniz .

Malang’dan gelen bu mutfak işi, çeşitli yemekler sunuyor, ancak pişirilmiyor. Bununla birlikte, malzemeler temizlendi, kesildi ve ölçüldü. Esasen, tüketicilerin sadece onu pişirmesi gerekir.

Kendi menülerini pişirmeyi veya oluşturmayı sevenler için elbette bu iş fikrini kaçırmamak gerekir.

4. Ekmek ve Pasta İşi

Belki “ekmek ve kek neden yaratıcı bir iş fikri?” Diye sorarsınız.

Nedeni, daha önce benzersiz atıştırmalık işi hakkındaki tartışmada bahsedilenle aynı. İsmi olan birçok fırın olmasına rağmen yaratabileceğiniz birçok yeni kreasyon var. Anahtar yaratıcılıktır.

Örneğin Babe Bakery . Cakarta’daki bu fırıncılık işletmesi, koruyucusuz geniş bir ekmek yelpazesi sunuyor – bu hala nadir görülen bir fikir.

6. Geri Dönüştürülmüş Ürünler

Bilindiği gibi atık, çok ciddi bir çevre sorunu haline geldi. Aslında, diğer ürünlerde hala yaratılabilecek birçok atık türü ve üretim atığı vardır. Bunlar arasında içecek kutuları, çeşitli plastikler ve giyim üretiminden kalan kumaş artıkları var.

  • Bu farklı atık türlerinden üretilebilecek birçok geri dönüştürülmüş ürün bulunmaktadır. Ayrıca onu aynı ürüne dönüştürmek zorunda değilsiniz. Geri dönüştürülmüş bir üründen, el işi gibi yeni öğeler oluşturabilirsiniz.
  • Bardiju , ilham verebileceğiniz bir geri dönüşüm işi örneğidir. Merkezi Batı Jakarta’da bulunan bu işletme, çeşitli kullanılmış kağıt türlerini kartvizitlere, zarflara ve hatta ip fenerlerine dönüştürüyor.

Bardiju, geri dönüştürülmüş malzemelerin toplanmasında sadece kendisini aramakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli kullanılmış kağıtların bağışlarını da kabul ediyor. İlginç değil mi? Başkalarına yardım etmenin yanı sıra, bu iş fikri insanların geri dönüşüm yaşam tarzına duyulan ihtiyaç konusundaki farkındalığını artırmak için bir örnek olabilir.

8. Çiçekçi

Çiçekli bitkilere bakmayı sever misin? Öyleyse, bir çiçekçi veya çiçekçi açmak gelecek vaat eden bir iş fikri olabilir. Sadece çiçek satmakla kalmıyor, aynı zamanda buketler tasarlıyor ve düzenliyor.

Bu hizmet her yerde bulunmasına rağmen, bir bukete olan talep hiçbir zaman azalmadı. Özellikle mezuniyet sezonunda. İşletmenizin müşteriler tarafından aranacağı garantilidir.

Ancak böyle anlardan yararlanmak yeterli değil. Çeşitli bölgelere teslimatı kabul eden Meme Çiçekçisi gibi işletmenizin kapsamını da genişletmeniz gerekiyor .

Çeşitli etkinlikler için özel olarak tasarlanmış buketler veya çiçek panoları ile birleştiğinde, çiçekçi işiniz çok sayıda müşteriyi çekecektir.

9. Hurda Çerçeve

Çerçeve işinden bahsederken belki de aklınıza zanaatkarların kolayca bulabileceği ahşap çerçeveler geliyor.

Ancak, belki de hurda çerçeve işini hiç duymadınız. Bu zanaat aslında bir çerçeve biçimindedir, ancak içindekiler sadece fotoğraf veya resim değildir.

Bunun yerine, çerçeve hurdası üreticileri, daha çekici hale getirmek için görüntüleri üç boyutlu sanat haline getirilmiş kağıt veya bezle birleştirir.

Bu sektördeki aktivistlerden biri id . Ev gazetesi . Bu işletmenin ürettiği hurda çerçeve tasarımları, teşekkür notları, düğün hediyeleri ve doğum günü hediyeleri dahil olmak üzere çeşitli ihtiyaçlar için kişiselleştirilmiştir.

Kağıt malzemelerle el işi yapmayı sevenler için, bu iş fikri denemeye değer çünkü pek fazla insan yapmadı.

10. Çeyiz Para Tasarımları

Birkaç çift düğün çeyizlerinin eşsiz görünmesini istemez. Bu da çeyiz tasarım hizmetleri fikrinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Hurda çerçeve işi gibi, çeyiz tasarım işi de kağıt, kumaş ve diğer ıvır zıvırlardan el işi yapma becerisine sahip insanlar gerektirir.

Bu malzemelerin kreasyonları, servis kullanıcılarının çeyizlerini süslemek için kullanılır, daha sonra düzgün tutmak için bir çerçeveye yerleştirilir.

Düğün çeyizleri için tasarımda gerçek para kullanmanıza gerek yok. Örneğin oyun parası ile bu “para” ile gerçekten benzersiz bir tasarım yaratabilirsiniz. Örneğin, istenen nesneleri yapmak için katlayarak veya keserek.

11. Özel Düğün Hediyeleri

İş fikri - özel düğün illüstrasyon iyilik

Düğünlere sık sık davet edilenler için misafirlere verilen hediyelik eşyaların daha az çeşitli tasarımlara sahip olduğunu hissedebilirsiniz.

Bu, Biebie Gift gibi sıra dışı bir düğün iyilik işine başlamak için bir ilham kaynağı olabilir.

Bu üreticiler, kulaklık poşetleri ve fotoğraf çerçeveleri gibi çeşitli benzersiz hediyelik eşyalar sağlamanın yanı sıra, elbette, ürün başına önceden belirlenmiş bir fiyat aralığı ve minimum sipariş limitleri ile düğün hediyelik eşya özelleştirme hizmetlerini de kabul ediyor.

12. Giyim Hattı

İş fikri - giyim hattı illüstrasyon

Belki de bir giyim hattı açmanın neden yaratıcı iş fikirleri listesine dahil edildiğini merak edeceksiniz, özellikle de birçok iş aktörü olduğu için.

Bununla birlikte, bu sektörde başlangıç ​​giyim hattını başarıya ulaştırabilecek tecrübesi olmayan birkaç kişi yoktur.

Bunlardan biri 2013 yılında işine başlayan Pulchra Gallery markasının sahibi. Moda tasarımı konusunda hiçbir geçmişi olmamasına rağmen bu becerilerini derinleştirmek için mücadele ediyor. Sonuç olarak, başlangıçta başkalarının ürünlerini satarak yapılan iş artık orijinal bir giyim hattı haline geldi.

Elbette, bir giyim işine sıfırdan başlamak istiyorsanız, sebat etmenin yanı sıra dikkat edilmesi gereken birkaç şey de var. İlk olarak, işletmenizi öne çıkarmak için bir marka oluşturun. Onsuz, giyim hattınız piyasada bilinmeyecektir.

Unutmayın, satmak istediğiniz giyim ürünleri çeşitlerini de düşünün. Mümkünse genel olarak alıcıların zevklerine uygun giyim modelleri pazarlayın.

Ek olarak, kendi ürünlerinizi pazarlayamıyorsanız cesaretinizin kırılmasına da gerek yoktur. Giyim serinizi başkalarının ürünlerini satan akrabalarınıza veya tanıdıklarınıza tanıtmayı deneyin. Bu yöntem, yeni başlayan giyim işi aktörleri için etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.