Home / Evde Bakım Maaşı / 22 KASIM 2019 EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ

22 KASIM 2019 EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ

22 kasım 2019 evde bakım parası yatan iller konusunda bilgiye ihtiyaç duymakta. Artan enflasyon oranları ve gıdaya gelen arka arkaya zamlar sonrasında bireyler alacakları maaşların da bir an önce daha fazla artmasını talep ediyoruz. Ancak gelen enflasyon oranlarının az olması, 2020 evde bakım parası zammının yetersiz olacağını şimdiden belirtebiliriz.

2019 Kasım Ayı Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Öncelikle şunu kesin olarak yazalım her ne kadar asgari ücrete zam geldiyse de, evde bakım parası net tutarı açıklanmıştır. Zamlı 2019 evde bakım parası aralık ayından itibaren banka hesaplarına geçecektir. Bunun bilincinde olmanız sonrasında önümüzdeki ay maaşların ne zaman ve hangi tutarlarda yatacağına geçelim.

Bunu detaya dökersek;

Kasım 2019 evde bakım parası miktarı : 1385 lira

2019 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 1219,32 lira

Yukarıda kırmızı kısım ile belirttiğimiz gibi kişi başına düşen muhtaçlık sınırı 2019 yılında artırıldı. Artık evde bakım parası almak daha da kolaylaştı diyebiliriz. Ancak buna karşın asgari ücretinde de artması sizleri yanıltmasın.

Evde Bakım Parası Alanlara Anında Kredi Kartı Başvuru

Bir çok birey evde bakım parası aldığında hangi kredi kartını kullanmak istediğini merak edebilir. Zira bakıcı maaşları alanlar bankadan maaşlarını alsalar dahi, farklı bir bankadan kredi kartı başvurusu yaparak kart sahibi olabilirler. Ancak hangi bankanın kredi kartı daha avantajlıdır, konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Zira bir çok bankanın kredi kartı olmasına rağmen masraf almaları insanları üzmektedir. Bizde sizler için araştırmalarımıza göre avantajlı kredi kartı ve masrafsız kredi kartı veren bankaları listeledik.

  • Cepteteb kredi kartı başvurusu ; başvuru yaptığınızda ortalama 1 hafta içinde kartınız elinizde oluyor. Bir çok ayrıcalık veren cepteteb kredi kartı TEB bankası tarafından müşterilere verilir. En önemli avantajlı tam 500 TL’ye kadar bonus vermekte. Fatura talimatı, sözünüze bonus, alışverişlerde %20 indirim hatta taksit sayısına ek +3 taksit yapma şansları da var.
  • One Garanti kredi kartı başvurusu ; Garanti bankası uygulaması olan one garanti ile havale eft ücretsiz üstelik birikim kumbara sayesinde %10 üzeri faiz oranları ile mevduatlara getiri söz konusu. Garanti bankası bonus kredi kartı başvurusu yaparak bu uygulama üzerinden bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk Senin Bankan başvurusu ; Kuveyt türk hizmeti olan senin bankan ile eft veya havaleye para ödenmez. Bir çok vadeli mevduat hesaplarında kazanç söz konusu. Altın hesapları sayesinde altınların yastık altında kalmadan senin bankan sayesinde değerine değer katacak.
  • Akbank direkt kredi kartı başvurusu ; Akbank kırmızı banka olarak hafızalarda yer edinse de, bankanın bankacılık hizmetlerinden en önemlisi olan kredi kartı hizmetinden yararlanmak mümkün. Yapmanız gereken ise sadece akbank direkt bankacılık içinde kart başvurusu yapmak. Kartınız sadece 7 gün içinde elinizde olacak.
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu ; Kredi kartı limiti en yüksek olan bankalardan bir tanesi olan QNB Finansbank ile kart limitiniz 3500 TL den başlıyor. Ancak kredi notuna göre bu limit her ay güncelleniyor yani bir sonraki ay bir bakmışsınız kart limitiniz 10.000 TL olabilir. Ülke vatandaşlarının bankacılık ürünleri arasında fazlası ile kullandığı ürünlerin başında kredi kartları gelmesi, bu limitin de devreye girmesinin ardından insanları buraya yönlendirmekte.
  • Enpara Kredi Kartı Başvurusu ; QNB Finansbank hizmeti olan enpara.com sayesinde hem eft hem de havale masrafları sıfır tl olmakla beraber ömür boyu masrafsız bankacılık sloganı ile yola çıkmıştır. Bu hizmetlerden bir tanesi de enpara kredi kartı olup, aidatsız bir kart türü olmakla beraber aidatı sizlere veren bir bankacılık ürünüdür.

Engellilere Enpara.com Aidatsız Kredi Kartı Veriyor!

Engelli bireylerin devlet tarafından engelli maaşı almasının önü açılmış olup, gerekli ekonomik ihtiyaçlarını gidermesi içinde bir kaç bankanın devrede olduğu haberi geldi. Söz konusu hasta bakıcıların da ilgilendiği önemli hususlardan biri de kredi kartı ihtiyacıdır. Limitlerin yetersiz kalması, alınan maaşın 1305 lira ile sınırlı kalması insanların yüksek limitli kredi kartı almak istemelerine neden olmakta. Bazı bankalar ise kredi kartı onayı vermediği gibi, onay verdiği kartlarda ise kart limitini sınırlı yapmaktadır. Bu limitlerde azami olarak 1000 lira şeklinde.

Enpara kredi kartı başvuru aşaması için en para resmi sitesinden bilgi alabildiğiniz gibi 2 dakikada online başvuru yapabilirsiniz.

Bankacılık mevzuatlarında ise maaşın 3 katına kadar kart limiti verilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Enpara.com sayesinde artık kredi kartı limiti daha da yüksek olacaktır. Üstelik enpara.com kredi kartı masrafsız olup, 2 yıl boyunca size aidat dahi verebiliyor. (Gerekli şartları sağlamanız gerek) Bunun yanında her ay, enpara kredi kartı kullanan müşteriler, yapılan harcamalarından bir tanesini öteleme fırsatını yakalayabilir üstelik faiz işlemeden!

22 Kasım 2019 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Her ay olduğu gibi bu ayda sizlere en net bilgileri vermeyi amaçlayarak, yola çıktık. Bu nedenle 81 ilde yaşayan ekip arkadaşlarımız ile doğru bilgiler eşliğinde evde bakım parası yatan illerin listesini güncel tutacağınız. Günde 2 kez olmakla beraber ayın 8 inden itibaren günde 5 kez ekipten arkadaşları arayarak, yatan illeri teyit etmekteyiz. Aşağıdaki bilgilerin bakıcılar için 22 kasım 2019 evde bakım parası günü için hazırlandığını belirtelim.

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 22 kasım 2019 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. İller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

ARKADAŞLAR İLLERİN YATTIĞI BİLGİSİNİ DİREK İL İL TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN BİLGİ ALARAK EKLİYORUZ. ANLIK YATMAYABİLİR ANCAK TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN TELEFON İLE TEYİT ALARAK EKLİYORUZ.

TÜM İLLERİ GÖRMEK İÇİN MOBİLDEN EKRANI YATAY YAPIN!!!

1- Amasya 2- Kırıkkale 3- Edirne
4- Tokat 5- Karabük 6- Bayburt
7- Ordu 8- Siirt 9- Adıyaman
10- Manisa 11- Samsun 12- İstanbul
13- Denizli 14- Kırklareli 15- Bolu
16- Konya 17- Mersin 18- Ankara
19- Bilecik 20- Şanlıurfa 21- Afyonkarahisar
22- Sakarya 23- Zonguldak 24- Uşak
25- Diyarbakır 26- Osmaniye 27- Aydın
28- Kırşehir 29- Antalya 30- Hatay
31- Çanakkale 32- Elazığ 33- Van
34- Şırnak 35- Karabük 36- Balıkesir

 

37- Çorum 38- Muğla 39- Bursa
40- İzmir 41- Adana 42- Batman
43- Mardin 44- Bitlis 45- Hakkari
46- Muş 47- Iğdır 48- Artvin
49- Ardahan 50- Trabzon 51- Rize
52- Çankırı 53- Burdur 54- Isparta
55- Çanakkale 56- Tekirdağ 57- Karaman
58- Niğde 59- 60-
61- 62- 63-
64- 65- 66-
67- 68- 69-
70- 71- 72-
73- 74- 75-
76- 77- 78-
79- 80- 81-

Etiketler: 22 kasım 2019 evde bakım maaşı, 22 kasım 2019 evde bakım parası ne zaman yatacak, 22 kasım 2019 evde bakım parası yatan iller, 22 kasım 2019 evde bakım parası yattı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.