Home / Bankalar / Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 2020 başvuruları

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 2020 başvuruları

Esnafın yüzü bankalar tarafından verilen krediler ile gülmeye başladı. Halkbank esnaflarımıza zaman zaman faizsiz kredi vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde esnaflarımıza kredi müjdesi faizsiz olarak verildi. Limit ise Otuz bin tl olarak belirlendi. 2020 yılında esnafımız faizsiz kredilerin verilip verilmeyeceği konusunda merak içine girmişken açıklama Halkbank’tan geldi. Açıklamaya göre, esnaf ve sanatkarların başvurması halinde ilk üç ay itibari ile desteklerin sunulacağı açıklandı.
Buna göre resmi gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile sıfır faiz esnaf ve sanatkarlarımızın kredi kullanmaları halinde önünü açacaktır. Kredi başvuruları 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvurular alınacaktır.
Halkbank’tan 3 farklı faizsiz esnaf kredisi verilmekte
Esnaflara verilecek krediler halkbankası ile bir protokol hazırlanır. Halkbankası’nı herkes esnaf bankası olarak bilmektedir. Her zaman halkbankası tarafından esnaflara da destek verilmektedir. TESKOMB tarafından esnaf kefalet kredileri Halkbank tarafından verilmektedir. Esnaf sanatkarlara geçen yıl yani 2019’da yine Halkbank tarafından yapılan açıklama ile krediler verilmişti.
Krediler Ocak, şubat ve mart ayında 10 milyar tl ile yıl genelinde ise yirmi iki milyar tl kullandırıldı.
Esnafımız yine unutulmadı 2020 yılı içerisinde yeniden krediler kullandırılmaya başlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.