Home / ipard desteklemeleri / İçimizdeki Şeytan pdf kitap indir

İçimizdeki Şeytan pdf kitap indir

İçimizdeki şeytan pdf indir yapı kredi yayınları’nın Sabahattin Ali tarafından yazılan bir kitaptır. Kitap en çok satanlar içerisinde kitapyurdu.com ‘da 6 TL ye satılmaktadır. Yaklaşık olarak tedarik süresi iki iş günüdür. 53. baskı olarak yayına çıkartılan bu kitap karton kapağı ile tam 267 sayfadan oluşmaktadır. Bu ürünü yaklaşık olarak kitapyurdu üzerinden 61799 kişi satın almıştır. Yerli bir roman olarak edebiyat tarzında yayımlanmış türkçe içerik olarak sunulmuştur.
Kitap içerisinden kısa bir özet sunacaksak eğer,
“İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması… İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu… İçimizdeki şeytan yok… İçimizdeki aciz var… Tembellik var… İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var…” Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın “kapana kısılmışlığını” gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, “insanın içindeki şeytan”a keskin bir bakış.

İçimizdeki şeytan pdf indir
İçimizdeki şeytan pdf indir

Kitabı okuyanlar tarafından bazı yorumlar sunulmuştur bunlardan bazıları ise şöyledir.
fusunkar: efsane üçlüden ikincisi. Sabahattin ali okuyacaksanız bu kitabı es geçmeyin
fatma: Bir solukta başlayıp bitireceğiniz harika bir eser. İçimizde bizi kandıracak kaç şeytan var? Nasıl karşı koymalıyız onlara? Çok güzeldi
zuzu: Popülaritesi yüksek bir kitap olduğu için aşırı bir beklentiyle okudum ve nedense hayal kırıklığı yaşamama neden oldu. Belkide beklentim yüksek olmasaydı çok sevebilirdim.
selcukbasar: Türk edebiyatının en büyük erken kaybıdır Sebahattin Ali. Tüm eserlerinin düşünmeden okunabileceğini söyleyebilirim.

İçimizdeki şeytan pdf indir aşağıdaki linkten indirebilirsiniz

İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir